Home Biznes Bloger – sposób na biznes
0

Bloger – sposób na biznes

Bloger – sposób na biznes
0

Dzisiejsze czasy charakteryzują się dużą dynamiką zmian i nowościami w zakresie szeroko pojętych zawodów. Nie bez znaczenia jest w tym internet, który wykreował wiele nowych profesji, na których można nie tylko dorobić, ale przekształcić je w dochodową działalność gospodarczą. Jedną z tych nowych profesji jest bloger.

Dawniej blogi kojarzone były z pamiętnikami czy też dziennikami, na których autorzy dzielili się swoimi przemyśleniami. Z biegiem czasu i rozwojem blogosfery, prowadzenie własnego bloga stało się nie tylko sposobem na zabicie nudy czy metodą dzielenia się z innymi własnymi opiniami. Blogowanie stało się również swego rodzaju profesją. Powstały blogi tematyczne i specjalistyczne, których autorzy zaczęli zajmować się tym w bardziej profesjonalny sposób.

Jak zarobić na blogu?

Przede wszystkim dobrze jest znaleźć niezagospodarowaną niszę. Jeśli tematyka, którą chcielibyście się zająć jest już poruszana przez kilku blogerów, nie ma się czym martwić. Możecie przecież wnieść świeże spojrzenie na dany temat. Przede wszystkim jednak trzeba znać się na rzeczy, czyli stać się swego rodzaju ekspertem w danej dziedzinie. Bycie znawcą, czyli inaczej rzecz ujmując – autorytetem sprawi, że na pewno znajdziecie czytelników, którzy wam zaufają i będą wracać na bloga, by uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Jeśli już macie wybraną tematykę bloga, to ważna jest systematyczność. Tylko w ten sposób przyzwyczaicie swoich czytelników do regularnego zaglądania na stronę. Poza systematycznością i ilością wpisów ważna jest również ich jakość. Nie można oferować swoim czytelnikom słabej treści. Jeśli kolejne wpisy będą nieautentyczne, wymuszone i nie będą oferowały nic nowego, wówczas nie wybijecie się wśród już działających blogerów.

Treść to jedno. Aby blog na siebie zarabiał musi generować ruch. Wtedy już tylko kilka kroków, od tego by wygenerowana przez was treść zaczęła na siebie zarabiać. Duża ilość wejść na stronę umożliwia zarabianie na reklamach. Jeśli blog będzie popularny można oferować wpisy sponsorowane albo dyskretnie wziąć udział w różnego rodzaju programach partnerskich.

Czy to zajęcie dla każdego?

Gdyby tak było, to wszyscy byliby Glogerami. Prowadzenie profesjonalnego bloga to nie tylko systematyczne pisanie nowych notek. To tak naprawdę ciężka praca, która niekoniecznie przyniesie szybko oczekiwane skutki.

Aby spopularyzować blog, warto zaznaczyć swoją obecność na portalach społecznościowych. Fanpejdż na Facebooku, konto na Twitterze czy działanie na LinkedIn to tylko kilka możliwości. Obecnie internet oferuje wiele możliwości, jak chociażby umieszczanie filmów na YouTube.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js