Home Biznes Dlaczego prywatni przewoźnicy korzystają z systemów monitoringu pojazdów? 3 powody
0

Dlaczego prywatni przewoźnicy korzystają z systemów monitoringu pojazdów? 3 powody

Dlaczego prywatni przewoźnicy korzystają z systemów monitoringu pojazdów? 3 powody
0

Z monitoringu pojazdów korzysta coraz więcej prywatnych firm przewoźniczych o różnych rozmiarach. Rosnąca popularność tego rozwiązania technologicznego wynika z korzyści, jakie bezpośrednio mogą odczuć przedsiębiorcy po jego wdrożeniu. Łatwość w obsłudze systemu oraz ogrom przydatnych informacji, które zyskują osoby odpowiedzialne za obsługę monitoringu, sprawia, że firma może lepiej zoptymalizować swoje działania oraz zwiększyć wydajność firmy, co ma bezpośrednie przełożenie na jej zyski.

 

W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu trzy powody, dla których warto korzystać z systemu monitoringu pojazdów, prowadząc prywatną firmę przewoźniczą.

Zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców

W pojazdach, które pokonują każdego dnia wiele kilometrów, nieuniknione są wszelkiego rodzaju usterki. W kwestii bezpieczeństwa pasażerów oraz kierowców leży zatem bieżąca kontrola stanu pojazdu. Cyfrowe raportowanie błędów w platformie WEBFLEET w czasie rzeczywistym informuje o nagłych usterkach lub awariach pojazdu, co daje możliwość szybkiej reakcji, a także wcześniejszego zaplanowania napraw przy zminimalizowaniu czasu przestoju.

 

Warto również wspomnieć o możliwościach integracji rozwiązania z istniejącymi już systemami. WEBFLEET może przetwarzać informacje przekazywane przez czujniki opon oraz temperatur w pojeździe, dzięki czemu w razie przekroczenia norm technicznych, kierowca oraz operator systemu w czasie rzeczywistym otrzymują informacje o zaistniałej sytuacji.

 

W przypadku włamania do samochodu lub próby jego kradzieży przedsiębiorca w czasie rzeczywistym dostaje informacje o zdarzeniu, dzięki czemu można błyskawicznie podjąć odpowiednie kroki. Dodatkowo zainstalowany nadajnik GPS wskazuje z wysoką dokładnością obecną lokalizację pojazdu, co ma kluczowe znaczenie we wspomnianej sytuacji.

Oszczędności i optymalizacja kosztów

Platforma WEBFLEET umożliwia również bezpośrednie oszczędzanie i optymalizację kosztów prywatnych firm przewoźniczych, dzięki zastosowaniu rozwiązania OptiDrive 360.

 

System ten dostarcza cennych informacji w czasie rzeczywistym dotyczących stylu jazdy kierowców. Może np. zasugerować zmianę biegu na wyższy przy dużej prędkości lub zaproponować toczenie się w przypadku spadku lub zbliżającego się skrzyżowania.

 

Zastosowanie w firmach przewoźniczych takiego rozwiązania nie tylko pozwala na redukcję kosztów związanych ze spalaniem paliwa, lecz wpływa również na bezpieczeństwo podróżujących. Po każdej trasie kierowca otrzymuje bowiem szczegółowy raport, w którym uwzględniane są niebezpieczne zachowania podczas jazdy – nagłe hamowanie lub ostre skręcanie. Dzięki tym informacjom kierowcy mogą uczynić swój sposób prowadzenia pojazdu jeszcze bardziej ekonomicznym i bezpiecznym.

 

OptiDrive 360 to również oszczędność w postaci obniżonej składki ubezpieczeniowej, a także zmniejszenia ilości przeglądów ze względu na bezpieczniejszy styl jazdy kierowców.

Komfort dla kierowców i pasażerów

Monitoring pojazdów dostarcza bardzo szczegółowych informacji na temat obecnych na trasie korków oraz robót drogowych. Systemy podają alternatywne trasy, które pozwalają na szybsze dotarcie do celu. Rozwiązanie WEBFLEET umożliwia sprawne przekazanie informacji pasażerom o ewentualnych opóźnieniach, a dzięki szerokim możliwościom integracji, pozwala na łatwą komunikację z klientem.

 

Przewoźnicy prywatni wykorzystują dane pochodzące z systemów monitoringu pojazdów w celu planowania tras, a także zarządzania adresami. Warto również wspomnieć, że takie rozwiązania technologiczne pozytywnie wpływają na wizerunek firmy przewoźniczej, co bezpośrednio wpływa na jej zwiększoną rozpoznawalność oraz konkurencyjność na rynku.

Źródło: Telematics.TomTom.com – Zarządzanie flotą i monitoring pojazdów

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js