Home Biznes Dlaczego warto regularnie zlecać pranie wykładzin w biurach? – poradnik
0

Dlaczego warto regularnie zlecać pranie wykładzin w biurach? – poradnik

Dlaczego warto regularnie zlecać pranie wykładzin w biurach? – poradnik
0

Czyszczenie wykładzin biurowych to podstawowa czynność pielęgnacyjna wykonywana w miejscu pracy. Jednak dlaczego regularne pranie wykładzin obiektowych jest tak ważne?

Jak często należy prać wykładziny?

Pranie wykładzin w biurach to temat, który często pomijany jest przy planowaniu codziennych porządków biurowych. Oczywiście, nie ma co popadać w przesadę, gdyż wykładziny nie wymagają dużych nakładów pracy. Kurz powinien być codziennie usuwany przede wszystkim z biurowych mebli i urządzeń. Jednak warto w harmonogramie sprzątania uwzględnić również odkurzanie i pranie tekstyliów podłogowych. Mowa tu oczywiście o gruntownym praniu, a nie o usuwaniu powstałych plam, które powinno być wykonywane na bieżąco.

Dlaczego regularne pranie wykładzin obiektowych jest tak ważne?

Wydawałoby się prosta czynność, czyli pranie wykładzin biurowych, może przynieść nam całkiem sporo korzyści. Przede wszystkim wnętrze biura zyskuje na estetyce. Nie od dziś wiadomo bowiem, że siedziba firmy jest jej wizytówką. Zabrudzona wykładzina potrafi popsuć efekt nawet najbardziej eleganckiego czy nowoczesnego wnętrza. Jednak nie jest to jedyna zaleta, dla której warto zdecydować się na regularne pranie wykładzin w biurach. Zaniedbane wykładziny mogą stać się również niebezpiecznym siedliskiem bakterii i roztoczy. Zlecając ich czyszczenie, poprawiamy zatem stan powietrza, którym oddychamy i eliminujemy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych wśród pracowników.

Jakie są najlepsze sposoby na pranie wykładzin na metry?

Sposób na pranie wykładzin biurowych w głównej mierze jest uzależniony od typu wykładziny oraz stopnia i rodzaju zabrudzeń. Profesjonalne pralnie dywanów tekstylnych zazwyczaj oferują pranie na sucho oraz pranie na mokro.

Pierwsza metoda polega na naniesieniu na suchą wykładzinę odpowiedniego środka (np. suchej piany), a następnie wtarciu go w runo wykładziny. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne maszyny tarczowe, które sprawiają, że środek czyszczący odpowiednio wnika w wykładzinę i wiąże cząsteczki brudu. W ostatniej fazie tego procesu wykładzinę należy już tylko odkurzyć.

Druga metoda to czyszczenie wykładzin biurowych na mokro. Na pewno jest to sposób dużo bardziej skuteczny, który pozwoli usunąć nawet trudne, obszerne zabrudzenia. W tym wypadku środek czyszczący rozpuszcza się w runie wykładziny i w ten sposób wiąże brud. Decydując się na pranie wykładzin na mokro, zawsze warto korzystać z usług wykwalifikowanej firmy. Niewątpliwą wadą tego rozwiązania jest też czas, który musimy poświecić na wyschnięcie wykładziny. Najlepiej zatem pranie wykładzin na metry zlecić przed długim weekendem lub przerwą świąteczną.

Dużo bardziej skomplikowane jest za to czyszczenie wykładziny z PCW. W takim przypadku proces obejmuje trzy etapy. W pierwszej kolejności maszyna szorująca za pomocą odpowiedniego detergentu usuwa z wykładziny brud i przywraca jej pierwotny kolor. Następnie aplikowana jest specjalna powłoka akrylowa, a na koniec w celu zwiększenia połysku i zachowania dłuższej trwałości wykonywane jest polerowanie.

Wykładziny biurowe są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości, ale wymagają jednak regularnego wykonywania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Jako właściciele czy najemcy przestrzeni biurowej nie możemy oczywiście zaniedbywać tego aspektu. Estetyczna wykładzina zapewnia bowiem profesjonalny wygląd wnętrza oraz optymalne, bezpieczne środowisko pracy.

źródło: damat.pl – Centrum Prania Dywanów

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js