Home Biznes Ekspresowe pociągi towarowe – niezawodny sposób transportu towarów
0

Ekspresowe pociągi towarowe – niezawodny sposób transportu towarów

Ekspresowe pociągi towarowe – niezawodny sposób transportu towarów
0

Transport kolejowy to jedna z najczęściej wybieranych dziedzin światowego przewozu ładunków. Stosunkowo niski koszt transportu oraz dowolność związana z rodzajem przewożonego ładunku zachęca do korzystania z tego typu rozwiązania. Warto zaznaczyć, że transport kolejowy to szczególnie atrakcyjna propozycja dla przedsiębiorców poszukujących towarów na zagranicznych rynkach. Ze względu na niski koszt transportu oraz swobodny i bezpieczny przewóz kolej pozwala skutecznie rozwijać zarówno krajowy, a także międzynarodowy przemysł.

Intermodalne pociągi towarowe a transport międzykontynentalny

Dzięki nieustannie rozwijającej się infrastrukturze kolejowej nowoczesne pociągi towarowe poruszają się nie tylko dynamiczne, ale także bezpiecznie. Transport kolejowy wyróżnia się otwarciem na potrzeby klientów. Dzisiejsze składy kolejowe pozwalają na przewóz towarów drobnicowych oraz całoładunkowych. W odróżnieniu od alternatywnych rozwiązań transportowych ekspresowe pociągi towarowe zapewniają regularne dostawy zarówno na arenie międzynarodowej, jak i międzykontynentalnej. Otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku umożliwiło import na rodzimy rynek produktów z Azji.

Kompleksowy charakter usługi oraz wygoda sprawia, że z takiego rozwiązania korzystają setki polskich przedsiębiorstw. Różnorodność wagonów pozwala przewozić takie towary jak żywność, artykuły chemiczne, narzędzia mechaniczne, samochody, motocykle, a także urządzenia AGD i RTV. Wysoka jakość towarów z Chin oraz ich niska cena pozwala urozmaicać ofertę polskich przedsiębiorców. Warto dodać, że średni czas oczekiwania na towar z Azji wynosi od 2 do 4 tygodni. Zachowując regularną siatkę połączeń regularność dostaw pozwala zagwarantować bezpieczeństwo i komfort importu.

W przypadku transportu kolejowego jego znaczenie zdaniem ekspertów z branży logistycznej sukcesywnie rośnie w siłę wypierając tradycyjne formy transportu. Jest to nie tylko atrakcyjne rozwiązanie pod kątem cenowym, ale także zapewnia oszczędność czasu – dbając przy tym o środowisko. Niski koszt transportu oraz nieograniczona przestrzeń ładunkowa pozwala cieszyć się bezpieczną dostawą towaru w wybrane miejsca.

Ekspresowe pociągi transportowe – jak zlecić transport ładunku?

Decydując się na transport za pośrednictwem branży kolejowej realizację warto powierzyć doświadczonej i sprawdzonej firmie z branży TSL. Wieloletnia działalność spedytorów oraz znajomość branży transportowej pozwala skonfigurować usługę wprost do indywidualnych potrzeb. W ten sposób przedsiębiorca zlecający przewóz posiada realny wpływ na jego przebieg.

Transport kolejowy pozwala oferować usługę poszerzając ją o dodatkowe pakiety – w tym transport „door to door”. Jego niewątpliwą zaletą jest dostawa ładunku do dowolnych miejsc wskazanych w zleceniu. Oznacza to zatem, że towar zamówiony na zagranicznym rynku zostaje nie tylko odebrany, ale także transportowany i przeładowany, tak by móc dostarczyć go w pełni bezpiecznie pod dowolny adres. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego na co dzień korzystają setki polskich przedsiębiorców. W trosce o komfort klienta spedytor na bieżąco informuje o statusie transportu, jak również podaje przewidywany termin dostawy.

Kompleksowa obsługa transportowa swoim zasięgiem obejmuje także pozostałe aspekty związane z organizacją transportu. Niezwykle istotną rolę pełni też kompletowanie niezbędnej dokumentacji przewozowej – w tym kontakt z urzędami celnymi.

Transport kolejowy to także doskonała alternatywa dla pozostałych form przewozu używanych przy przewozach międzykontynentalnych. W odróżnieniu od spedycji morskiej kolej pozwala zachować regularność dostaw, jednocześnie skracając okres oczekiwania niemalże trzykrotnie. Transport kolejowy to w pełni bezpieczne rozwiązanie, gwarantujące maksymalną satysfakcję. Otwarcie na potrzeby przedsiębiorców oraz gwarancja terminowości pozwala skutecznie rozwijać własną działalność.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js