Home Biznes HDS terenowe – samochody od zadań specjalnych
0

HDS terenowe – samochody od zadań specjalnych

HDS terenowe – samochody od zadań specjalnych
0

Zastosowanie specjalistycznego sprzętu pozwalającego na podnoszenie ciężkich ładunków, ich przenoszenie i przewożenie na obszarach, gdzie nie ma utwardzonych dróg może być problematyczne. Z podobnymi wyzwaniami codziennie borykają się firmy z wielu branż gospodarki. W trudnych, drogowych warunkach zastosowanie znajdą terenowe hydrauliczne dźwigi samochodowe.

HDS terenowe są wyposażone w napędy przeznaczone do pracy w trudnym terenie. Zazwyczaj jest to napęd na cztery koła, który przydaje się w jeździe na obszarach nieutwardzonych, nierównych, przy pracach wykonywanych w lasach czy na terenach budowy. W HDS-ach terenowych stosuje się także napęd gąsienicowy.

Zastosowanie terenowych HDS-ów

Tego rodzaju pojazdy znajdują zastosowanie na przykład w przemyśle drzewnym, gdzie są wykorzystywane do załadunku oraz rozładunku czy przewożenia ciężkich, ściętych drzew. Dzięki technologii HDS można przenosić i ładować całe, nie pocięte długie na kilkanaście metrów, bale. Część z takich samochodów jest również wyposażona w specjalnie przystosowany uchwyt, który umożliwia chwytanie zaokrąglonych pni drzewnych. Pojazdy te sprawdzają się także w transporcie drogowym kontenerów morskich.

Do samochodów terenowych zaliczają się również wszelkiego rodzaju pojazdy gąsienicowe z HDS – na przykład koparki gąsienicowe wykorzystuje się do wykonywania wykopów, utwardzania terenu, jego niwelacji, a także przy budowie sieci kanalizacyjnych, jak też przy innych skomplikowanych pracach.

Wynajem samochodu z HDS jest bardziej opłacalny, niż jego zakup. Samochody udostępniane przez firmy transportowe są doskonale wyposażone, nowoczesne, mają dodatkowe wyposażenie, jak przykładowo przyczepy czy progi najazdowe, z ich pomocą można realizować różnego rodzaju specjalistyczny transport, bez narażania się na koszty utrzymania takiego pojazdu, a także zatrudniania specjalnie przeszkolonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wśród terenowych pojazdów HDS można znaleźć szeroki wybór różnorodnych modeli dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań Klientów, z uwzględnieniem rodzaju terenu, po jakim będą się poruszać, a także ładunków, które będą podnosić czy transportować.

Wybór odpowiedniej firmy transportowej

Podejmując współpracę z firmą transportową warto zdecydować się na taką, w ofercie której znajdują się również terenowe pojazdy HDS. Dzięki temu zyskuje się pewność, iż potrzebny do wykonania pracy czy przewozu towaru pojazd dotrze na miejsce, nawet jeśli wiedzie tam jedynie nierówna, nieutwardzona droga, albo tej drogi nie ma wcale. Pojazdy HDS terenowe doskonale nadają się do jazdy po polu, poradzą sobie na terenach podmokłych, sprawdzą się również na piaszczystym, niestabilnym podłożu.

Co jeszcze potrafią terenowe samochody HDS?

Terenowe samochody HDS służą nie tylko do przewożenia i rozładunku towarów. Znajdują zastosowanie również jako pojazdy do transportu maszyn budowlanych, są wyposażone w podnośniki koszowe HDS, które sprawdzają się przy montowaniu na wysokości reklam czy przy naprawie oświetlenia. Z powodzeniem są wykorzystywane również zimą na przykład do odśnieżania dachów budynków czy przy zbijaniu sopli, gdzie jedyną możliwością dotarcia na miejsce jest wykorzystanie terenowego podnośnika z odpowiednią wysokością roboczą. Takie pojazdy często wykorzystuje się przy wszelkiego rodzaju remontach elewacji, a nawet przy obsłudze planów filmowych!

Również na placach budów bardzo często pracują terenowe pojazdy HDS. Wówczas nierzadko są one wyposażone w specjalne łyżki z zębami, jakie dołącza się do ramienia dźwigu HDS, a dzięki temu mogą być pomocne przy wykonywaniu wykopów, na przykład pod fundamenty czy szamba, ale również pod baseny czy kanalizację.

Inny rodzaj terenowych HDS jest używany podczas wyburzania budynków, domów czy komórek. Zazwyczaj są to koparki HDS, które posiadają również tak zwany młot wyburzeniowy.

Terenowe hydrauliczne dźwigi samochodowe są stosowane nie tylko do przewożenia ładunków ponadgabarytowych czy wyburzeń i odśnieżania. Z powodzeniem wykorzystywane są do transportu kontenerów, także tych zlokalizowanych w miejscach trudno dostępnych, na przykład na terenie budów, parków, pól czy innych obszarów nie posiadających utwardzonej drogi. W takim przypadku doskonale sprawdzi się samochód HDS z napędem na cztery koła, który bez problemu dojedzie w każde miejsce.

Źródło: Avio Star – Transport HDS

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js