Home Biznes Kontrola sprężarek zakładowych – nowoczesne rozwiązania od BOGE
0

Kontrola sprężarek zakładowych – nowoczesne rozwiązania od BOGE

Kontrola sprężarek zakładowych – nowoczesne rozwiązania od BOGE
0

W każdym większym zakładzie produkcyjnym lub usługowym pojawia się sprężarka. Powszechnie wykorzystuje się te urządzenia, aby wymusić przepływ gazu pod wysokim ciśnieniem. Dobrze skalibrowane i poprawnie funkcjonujące sprężarki umożliwiają działania różnych narzędzi oraz instalacji i systemów. Niekiedy zdarza się, że w miejscu produkcji wykorzystuje się kilkanaście urządzeń tego rodzaju, co siłą rzeczy nakazuje wzmożone kontrole i działania diagnostyczne. Jak nowoczesne rozwiązania technologiczne pomagają w kontroli sprężarek zakładowych?

Nowoczesny monitoring urządzeń zakładowych

Jeżeli w zakładzie mają zostać zamontowane sprężarki powietrza, warto zainwestować w urządzenia, które umożliwiają monitorowanie ich parametrów. Nowoczesne rozwiązania od BOGE pomagają w zdalnej kontroli i wykonywaniu działań diagnozujących ewentualne problemy, bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Jak działa taki monitoring?

Każda sprężarka zakładowa, oferowana przez BOGE, wyposażona jest w specjalne czujniki. Monitorują one rozmaite parametry urządzenia. Chodzi między innymi o temperaturę, ciśnienie i objętość tłoczonego gazu. To nie wszystko. Monitoring pozwala na sprawdzenie ilości zużytej energii, godzin pracy i wielu pobocznych elementów. Dzięki tak szczegółowym raportom technicznym, można nie tylko na bieżąco sprawdzać jakość pracy sprężarki, ale również zapobiegać awariom. Regularne kontrolowanie parametrów urządzenia to jednocześnie jedno z podstawowych założeń prawidłowej konserwacji. Zdalny monitoring znacznie ułatwia reagowanie w sytuacjach kryzysowych – w momentach, gdy sprężarka przestaje działać. Użytkownicy są o tym natychmiast powiadamiani, za pomocą generowanych przez system alertów. Przekazuje się je w postaci wiadomości e-mail lub SMS. Dzięki natychmiastowej reakcji, pracownicy mogą szybko usunąć problem. Nie muszą tracić czasu na jego diagnozowanie – tym zajmie się system monitoringu, podpowiadając, gdzie mógł pojawić się problem.

Dostęp z każdego miejsca

Zdalny monitoring sprężarek zakładowych, innowacyjne rozwiązanie firmowane przez BOGE, daje pracownikom oraz kierownictwu dostęp do kontroli maszyn z każdego miejsca. Specjalne oprogramowanie może być obsługiwane przez urządzenia mobilne, dzięki czemu o każdym czasie można sprawdzić, jak działa sprężarka i czy wszystkie jej parametry są prawidłowe. Dlaczego to tak ważne, aby sprawdzać stan techniczny urządzeń? Dzięki prowadzonej właściwie konserwacji do minimum ogranicza się ryzyko wystąpienia poważnych awarii. Zdalny monitoring i szybkie przekazywanie alertów to jeszcze jedna korzyść – informując o zaplanowanej naprawie, zmniejsza się liczbę niepotrzebnych przestojów w pracy.

Menedżerowie zakładów oraz kadra pracownicza z uznaniem wypowiadają się o nowoczesnych rozwiązaniach BOGE. Dzięki podłączeniu się do sieci monitorującej urządzenia, w szybki sposób uzyskują ewentualne ostrzeżenia i potrzebne informacje.

Rozwiązania dopasowane do każdego urządzenia

Bez względu na to, jakie sprężarki są używane w zakładzie, system zdalnego monitoringu może usprawnić ich pracę. Obsługuje zarówno sprężarki tłokowe, śrubowe, spiralne oraz membranowe. Na tym lista się nie kończy. Nowoczesne rozwiązania od BOGE dają większą kontrolę nad sprężarkami łopatkowymi oraz urządzeniami z tłokami wirującymi. Oprócz modeli wyporowych, do systemu można podłączyć również te przepływowe.

Jak widać, innowacyjne technologie, jakie proponuje BOGE, mogą usprawnić pracę każdego zakładu. Regularna konserwacja i zdalny monitoring sprężarek to przyszłościowe rozwiązania, które pomagają osiągać sukces.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js