Home Biznes Kiedy korzystać z usług spedytora międzynarodowego?
0

Kiedy korzystać z usług spedytora międzynarodowego?

Kiedy korzystać z usług spedytora międzynarodowego?
0

Współczesny transport, a zwłaszcza ten oparty o spedycję multimodalną, jest procesem skomplikowanym, wymagającym wiedzy i umiejętności. Firma, z którą decydujemy się współpracować, powinna opierać swoją działalność na fachowej kadrze, która jest w stanie przygotować cały proces spedycyjny, dobrać odpowiednią formę przewozu do towaru, załatwić wszystkie, niezbędne formalności i czuwać nad ładunkiem na każdym etapie jego podróży.

Kiedy korzystać z usług spedytora międzynarodowego?

Spedytor międzynarodowy to osoba, na której barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność i organizacja całego procesu transportu. Doświadczony spedytor musi sprostać potrzebom wielu osób, zaangażowanych w sam proces: pośredników handlowych transakcji, inwestorów, przedstawicieli firm transportowych. Ponadto, powinien być przygotowany na każdą ewentualność i sprawnie zarządzać całym procesem transportu, a nie jedynie jego elementami.

Spedytor – stoi na straży bezpieczeństwa ładunku

Dlaczego warto korzystać z usług spedytora? Bo gwarantuje wykonanie zlecenia sprawniej i taniej. Warto oddać swój biznes w ręce osób doświadczonych – unikniemy w ten sposób przykrych rozczarowań, a także pułapek, zwłaszcza tych natury formalno-prawnej. Cały proces logistyczny opiera się na doświadczeniu i umiejętności organizacji i łączenia w jedną całość kilku kluczowych elementów. Dlatego, decydując się powierzyć nasz towar określonej firmie – sprawdźmy najpierw kogo zatrudnia. Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, których nie jest się w stanie przewidzieć, takie, jak klęski  żywiołowe, wypadki, czy konflikty zbrojne. Jednak dobry spedytor, oprócz wnikliwej oceny ryzyka, potrafi przygotować kilka wariantów najlepszych rozwiązań.

Spedytor i jego zadania

Kiedy korzystać z usług spedytora międzynarodowego? Zawsze wtedy, gdy myślimy o realizacji zadań transportowych w sposób umożliwiający oszczędność czasu, zmartwień i pieniędzy. Wtedy, gdy zależy nam, by nasz ładunek dotarł punktualnie i bezpiecznie do celu.

Co należy do głównych zadań spedytora? Przede wszystkim szeroko pojęte doradztwo i umiejętność dopasowania całego procesu transportu do potrzeb klienta i przewożonego towaru. W inny sposób będzie transportowany towar niebezpieczny, a jeszcze inaczej transport maszyn, czy samochodów.

Korzystając z usług spedytorskich mamy gwarancję, że firma je świadcząca z pewnością weźmie pod uwagę optymalizację czasu transportu, jego załadunek czy rozładunek. Realizujący nasze zamówienie dostosuje sposób transportu do rodzaju przewożonego towaru oraz do budżetu zleceniodawcy. Spedytor zadba o wszystkie formalności, dokumentacje przewozu, pozwolenia, cła. Dokona wyboru miejsca przeładunku, firmy zajmującej się pakowaniem lub mocowaniem przewożonego towaru, a także wyszuka najtańszego przewoźnika, sprawdzi jego wiarygodność, i możliwość realizacji powierzonych zadań. Spedytor zadba również o licencje, ubezpieczenia, a także monitoring przewożonych towarów. Dopilnuje też realizację całego procesu przewozu oraz, w razie zniszczenia ładunku lub pojawienia się innych problemów wpływających na termin transportu, jego cenę itp., skutecznie przeprowadzi reklamację.

Kiedy warto korzystać z usług spedytora?

Usługi firm spedycyjnych są szczególnie poszukiwane w przypadku realizacji skomplikowanych i długich transportów. Z jednej strony usługi spedytorskie są niezwykle przydatne w przypadku przewożenia towarów pomiędzy wieloma krajami – tu nieocenione będzie doświadczenie w zakresie przygotowania dokumentacji, znajomości procedur i zwyczajów panujących w innych kulturowo przestrzeniach gospodarczych. Z drugiej strony, spedytorzy sprawdzą się także w sytuacji, kiedy klient decyduje się na skorzystanie ze spedycji multimodalnej – zakładającej wykorzystanie różnych form transportu w przewiezieniu towarów z punku A do B. Zawiłości proceduralne, dopilnowanie prawidłowego przeładunku, połączenie usług różnych przedsiębiorców to zadanie, które może przerosnąć umiejętności i wiedzę osób nieprzygotowanych.

Jednocześnie spedycja to sztuka optymalizacji – każdy klient może liczyć na to, że doświadczony spedytor zaproponuje konkurencyjną ofertę, w której nacisk będzie położony na element interesujący klienta. Każde realizowane zlecenia powinno mieć znamiona indywidualnego podejścia do potrzeb zleceniodawcy – jednym zależy na czasie, innym na pieniądzach, jeszcze inni pragną mieć usługę zrealizowaną w trybie „door-to-door”, która całkowicie pozbawia ich problemu przewozu towarów od nadawcy do odbiorcy. Doświadczony spedytor jest w stanie zaproponować usługę skrojoną na miarę potrzeb i możliwości poszczególnych klientów.

Źródło: Symlog.eu – firma spedycyjna

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js