Home Biznes Lampy LED do roślin – dlaczego będą uniwersalnym wyborem, jeśli chodzi o doświetlanie zimą?
0

Lampy LED do roślin – dlaczego będą uniwersalnym wyborem, jeśli chodzi o doświetlanie zimą?

Lampy LED do roślin – dlaczego będą uniwersalnym wyborem, jeśli chodzi o doświetlanie zimą?
0

Lampy LED są chętnie wybierane przez plantatorów do wspierania upraw roślin. Ich wysoka wydajność i długa żywotność cieszy się uznaniem wśród hodowców. Jakie są ich faktyczne zalety i dlaczego warto stosować je również w warunkach domowych do doświetlania roślin?

Oszczędnie i stabilnie

W związku ze zmianami klimatycznymi warunki do uprawy roślin mocno się zdestabilizowały. Plantatorzy nie mogą polegać na dotychczasowych naturalnych rytmach pór roku i muszą szukać rozwiązań, które ustabilizują warunki uprawy. Wydajne diody LED umożliwiają zapewnienie plantacjom stabilnych, kontrolowanych warunków wzrostu. Lampy Led charakteryzuje też duża wydajność i oszczędność. To jedne z najbardziej energooszczędnych sztucznych źródeł światła. W związku z tym są również optymalnym wyborem, jeśli poszukujesz lamp doświetlających rośliny utrzymywane w warunkach indoor.

Najlepsze warunki to naturalne warunki

Oczywiście, żadne sztuczne oświetlenie w chwili obecnej nie równa się z oświetleniem naturalnym, ale lampy LED dobrze sobie radzą z tym problemem. Mają zarówno niebieskie, jak i czerwone diody, dzięki czemu mogą naśladować pełne spektrum kolorów słońca. Rośliny potrzebują światła czerwonego do uruchomienia procesu fotosyntezy, do kiełkowania oraz kwitnienia, natomiast światła niebieskiego do kontroli rozmiaru rośliny, czasem smaku oraz czerwonej pigmentacji. Lampy mogą też emitować jasną, fioletową poświatę (światło UV). Rośliny otrzymują od słońca stale zmieniające się widmo światła i działa ono dla nich jak instrukcja, jakie fazy wzrostu powinny przechodzić, dlatego ważne, aby sztuczne oświetlenie również miało zmienne widmo światła.

Mniej ciepła i równomierna dystrybucja światła

Lampy LED wydzielaną mniej ciepła niż alternatywne źródła światła, co pozytywnie wpływa i na wzrost roślin, i na oszczędność finansową. Nie trzeba wtedy roślin dodatkowo nawadniać i chłodzić. Wysokie plony zapewnia odpowiednia temperatura, szczególnie, jeśli mówimy o roślinach szklarniowych. Słońce ogrzewa szklarnie, a lampy LED emitują brakujące światło. Ważne jest też to, aby światło było równomiernie rozprowadzone, co również można osiągnąć dzięki modelom z diodami LED-owymi.

Luckygrow – lampa LED do upraw indoor

Lampa Luckygrow dobrze ilustruje działanie tego typu oświetlenia. Źródło światła Luckygrow wyposażone jest w soczewkę o kącie 120 stopni, co pozwala na zwiększenie pokrycia powierzchni uprawowej o 30 % więcej w stosunku do klasycznych soczewek o kącie 90 stopni. Lampa ma również odpowiednio dobrany stosunek kolorów diod, co pozwala na zróżnicowanie długości światła i zapewnia optymalne warunki wzrostu rośliny w zgodzie z jej naturalnym cyklem. Lampa oferuje aż osiem różnych modułów odpowiadających fazom rozwoju rośliny: od wzrostu po kwitnienie. Zasilacz jest odpowiednio zaprojektowany, tak aby we współpracy z modułami oświetleniowymi osiągał największą wydajność oraz żywotność.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js