Home Biznes Mobilne regały paletowe – dlaczego warto rozważyć ich wykorzystanie?
0

Mobilne regały paletowe – dlaczego warto rozważyć ich wykorzystanie?

Mobilne regały paletowe – dlaczego warto rozważyć ich wykorzystanie?
0

Oszczędność miejsca jest niezwykle ważna w przypadku hal magazynowych. Chociaż skorzystanie z magazynu większych rozmiarów byłoby najprostszym rozwiązaniem problemu z brakiem miejsca, to jednak każdemu przedsiębiorcy zależy na optymalizacji kosztów. Właśnie dlatego najlepszym sposobem jest odpowiednia organizacja przestrzeni magazynowej, która pozwala uzyskać dużą ilość dodatkowego miejsca, wykorzystując maksymalnie jej możliwości. Jednym ze sposobów pozwalających na oszczędzenie miejsca jest użycie mobilnych regałów paletowych.

Mobilne regały paletowe – czym są?

Czymś, co wyróżnia ten typ regałów na tle innych, są z pewnością szyny zainstalowane w podłożu. Dzięki temu, że możliwe jest łatwe przesuwanie regałów. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach, które składują obiekty o nietypowych kształtach lub też ogromne ilości niewielkich przedmiotów. Mobilne regały paletowe doskonale nadają się do przechowywania produktów, które umieszczone są na paletach przemysłowych lub euro paletach. Dodatkowo – doskonale potrafią poradzić sobie w niemal każdej temperaturze, możliwe jest korzystanie z nich w chłodniach lub mroźniach, gdzie są w stanie wytrzymać temperatury na poziomie nawet -28°C.

Czy warto zainwestować w mobilne regały paletowe?

Dzięki możliwości przesuwania regałów po zamontowanych szynach dostęp do wszystkich produktów jest wręcz nieograniczony. Możliwe jest więc ich dowolne rozmieszczanie oraz demontowanie niepotrzebnej lub nieużywanej części. Manewrowanie wózkiem widłowym także jest znacznie łatwiejsze, dzięki możliwości samodzielnemu tworzeniu korytarzy między regałami.

Co ciekawe – dostępne są różne szerokości oraz grubości blachy elementów konstrukcyjnych regałów, co pozwala na dopasowanie ich do towarów, jakie będą na nich przechowywane. Możliwość wyboru kolorów, pozwala z kolei na pełną personalizację regałów, co może sprawdzić się w miejscach, do których dostęp mają klienci – każda marka wyróżnia się przecież swoimi charakterystycznymi barwami. Wybór kolorów pozwala więc na promowanie firmy nawet w obrębie przestrzeni magazynowej.

Dodatkowo mobilne regały paletowe wyposażone są we włączniki bezpieczeństwa, czujniki odległości, sygnalizatory świetlne, a także bramki z oświetleniem. Te wszystkie elementy sprawiają, że ryzyko wystąpienia wypadku spada niemalże do zera.

Dlaczego jeszcze warto przemyśleć zakup mobilnych regałów paletowych?

Podkreślmy, że mobilne regały paletowe oprócz zapewnienia ogromnego bezpieczeństwa, cechują się również niezwykle dobrą jakością wykonania. Wszystko to, dzięki ramom oraz słupom, które są w stanie znacznie wydłużyć ich żywotność, a także wpłynąć pozytywnie na stabilność całej konstrukcji. Jak więc się okazuje, zainwestowanie w mobilne regały paletowe jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którym zależy na znacznym zwiększeniu przestrzeni magazynowej. Ta, jak wiadomo, jest niezwykle cenna, dlatego możliwość przechowywania towarów w sposób wielopoziomowy jest doskonałym rozwiązaniem. Mobilne regały paletowe sprawdzą się w każdym magazynie – niezależnie od jego wielkości, dlatego właśnie są coraz częściej wybieranym sposobem na uzyskanie większej ilości miejsca.

źródło: zms-systemy.pl

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js