Home Biznes Programisto! Szukasz pracy? Dowiedz się jak wybrać najlepszą firmę!

Programisto! Szukasz pracy? Dowiedz się jak wybrać najlepszą firmę!

Programisto! Szukasz pracy? Dowiedz się jak wybrać najlepszą firmę!
0

Rynek pracy sprzyja osobom specjalizującym się w programowaniu.

Obecnie możemy odnotować wzrastające zapotrzebowanie na programistów i innych pracowników branży IT. Duże zapotrzebowanie na programistów powoduje, że mogą oni swobodnie wybierać pomiędzy pracodawcami, decydując się na pracę w firmie, która spełnia ich oczekiwania. Na jakie elementy działalności firm zatrudniających programistów, najczęściej zwracają kandydaci? Oczywiście są to kwestie indywidualne, ale z pewnością możemy wyszczególni kilka cech pracodawcy, które powszechnie są poszukiwane.

Zarobki programistów znacznie przekraczają średnie pensje krajowe, osób pracujących w innych branżach, lecz nadal pozostają one istotnym kryterium wyboru pracodawcy. Ustalone na wejściu warunki współpracy obejmujące wysokość wynagrodzenia, możliwości uzyskania premii oraz szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych, takich jak pakiety medyczne, sportowe, posiłki, czy dofinasowania różnego rodzaju kursów , sprawiają że oferta pracy staje się bardziej atrakcyjna. Niemałe znaczenie ma również możliwości wybrania formy współpracy w pracodawcą.

Poza zarobkami istnym elementem jest również możliwość rozwoju kompetencji.

Pracodawca dający możliwość uczestnictwa w konferencjach, czy szkoleniach branżowych, chętnie inwestujący w rozwój umiejętności swoich pracowników, jest dodatkowym powodem do podjęcia współpracy z daną firmą. Dla wielu poszukujących pracy programistów jednym z kluczowych kryteriów wyboru nowego pracodawcy jest jego innowacyjność. Możliwość uczestnictwa w przełomowych projektach i dostęp do nowych technologii, pozwala na realizację i rozwój, jednocześnie zapobiegając wypaleniu zawodowemu. Nie bez znaczenia jest również prestiż samego pracodawcy. Z jednej strony część programistów chciałoby pracować w międzynarodowej firmie, z wieloletnią tradycją i długą listą osiągnięć. Z drugiej, część programistów celowo wybiera kameralne, lecz tworzone przez skoncentrowanych na konkretnych działaniach zespołów, których myśl przewodnia jest zbieżna z ich własną.

W wyborze pracodawcy nie bez znaczenia są również oferowane warunki pracy. Kartą przetargową pracodawcy może być zarówno nowoczesne i wygodne biuro z przestrzeniami do relaksu, własnym, dobrze wyposażonym stanowiskiem pracy, jak i możliwość pracy zdalnej. Kandydaci na pracowników zwracają również uwagę na kompetencje swoich przyszłych współpracowników, a w szczególności przełożonych. Praca w zgranym i profesjonalnym zespole potrafi lepiej zmotywować do podjęcia pracy, niż atrakcyjne warunki finansowe, w pełniej rywalizacji korporacji. Zauważalna na pierwszy rzut oka dobra i komfortowa atmosfera pracy oraz emanująca profesjonalizmem rozmowa rekrutacyjna sprawia, że programiści chętniej wybierają firmy, w którym mają perspektywę tworzenia zgranego i szanującego się nawzajem zespołu.

Zródło: TeamQuest.pl

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js