Home Biznes Jak zapłacić kartą za zakupy przez Internet
0

Jak zapłacić kartą za zakupy przez Internet

Jak zapłacić kartą za zakupy przez Internet
0

Zakupy przez Internet to doskonała alternatywa dla tych robionych na co dzień w sklepach stacjonarnych – w sieci tanio kupimy zarówno ubrania, sprzęt elektroniczny, jak i artykuły spożywcze. Najwygodniejsze formy zapłaty to przelew internetowy i płatność kartą.

Rodzaje płatności kartą za zakupy przez Internet

Określeniem zakupów za pomocą karty określamy w rzeczywistości różne transakcje. Po pierwsze jest to płatność kartą debetową, czyli podstawową kartą przypisaną do naszego konta bankowego. Druga opcja to karta kredytowa banku, która choć jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym, to ma odrębny numer i stanowi odrębne narzędzie płatności. Płacąc kartą – jedną i drugą – nie musimy logować się do strony naszego banku. Wystarczy wiedzieć, jak płacić przez PayU lub za pomocą innego operatora płatności internetowych. Instytucje te są pośrednikami tych płatności, swoistymi agentami transakcji.

Jak zapłacić kartą?

Aby zapłacić kartą, należy posiadać jej dane: numer karty, termin jej ważności, dane posiadacza oraz numer CVV2/CVC2. Podczas finalizacji transakcji wybieramy opcję „płatność kartą”. Następnie uzupełniamy okienka formularza danych karty. Po zatwierdzeniu transakcji czekamy na jej potwierdzenie z centrum rozliczeniowego. Sprawdzana jest autentyczność karty, data jej ważności i poprawność danych. Po weryfikacji bank obciąża kartę na wybraną kwotę, która przekazywana jest odbiorcy, czyli sklepowi internetowemu. W ten sposób używamy karty płatniczej do zapłaty należności zarówno w polskim, jak i zagranicznym sklepie internetowym.

Co to jest numer CVV2/CVC2?

Numer CVV2/CVC2 to trzy lub cztery ostatnie cyfry numeru, który znajduje się na odwrocie naszej karty, obok pasku podpisu. Konieczność podania tego numeru to dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą. Kod ten zapobiega przed nieuprawnionym użyciem karty i ułatwia bankowi zweryfikowanie jej właściciela.

Nazwa CVV2 – Card Verification Value 2) – przypisana jest do kart Visa. Odpowiednikiem tego numeru dla kart MasterCard jest CVC2, czyli Card Verification Code 2. W istocie jest to to samo, różni je tylko nazwa i skrót. Inaczej jest w przypadku kart American Express, gdzie kod ten to CID, czyli Card ID, i jest czterocyfrowym numerem umieszczonym z przodu karty, nad jej numerem głównym. W każdym przypadku podanie tego kodu ułatwia bankowi identyfikację właściciela karty i zwiększa nasze bezpieczeństwo. Jest to obecnie standard stosowany na całym świecie.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js