Home Finanse Dlaczego tak wiele ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?
0

Dlaczego tak wiele ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?

Dlaczego tak wiele ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?
0

Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu wielu osób. Dzięki niemal nieograniczonym możliwościom jakie niesie ze sobą wirtualna przestrzeń zaoszczędzamy mnóstwo czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Doskonałym przykładem powyższej tezy jest współczesna działalność e-kantorów, które z roku na rok zyskuje rzesze użytkowników. Owa forma przynosi mnóstwo korzyści takich jak bezpieczeństwo, wygoda oraz zminimalizowanie kosztów. Jednak te argumenty nie przekonują wszystkich – wciąż istnieje grono osób, które ufa formie pierwotnej, czyli kantorom stacjonarnym oraz bankom. Dlaczego tak wiele ludzi korzysta z kantorów stacjonarnych? Oto odpowiedź.

Ślad po minionej epoce

Reforma ustrojowa, która nastąpiła na początku lat 90’ była konsekwencją upadku komunizmu. Ten nie przetrwał głównie z przyczyn finansowych. Załamanie budżetu doprowadziło do denominacji i powolnego rozkładu systemu. Jak wiemy – każdy ustrój jest systemem naczyń połączonych na który składa się wiele trybików i trybów. Jednym z nich jest właśnie rynek finansowy, który w dobie socjalizmu stanowił swoistą patologię. Świadczy o tym ogromna liczba tzw. cinkciarzy, którzy w latach 80’ przeżywali istne oblężenie. Były to złote czasy gwarantujące pewny zysk i byt. Reformacja niosąca ze sobą kapitalizm skutecznie nadwyrężyła ich poczynania. Pierwsze prywatne kantory wówczas przeżywały rozkwit i były świetnym pomysłem na biznes. Ten fantastyczny dla prywatnych przedsiębiorców okres również minął, a przyczyną jego końca była rewolucja internetowa, która walnie przyczyniła się do wyparcia tysięcy kantorów stacjonarnych. Kantor internetowy pomimo ogromu zalet dla klientów posiada niestety kilka wad dzięki którym kantory stacjonarne mogą nadal funkcjonować posiadając grupę klientów stałych.

Podsumowanie oraz wnioski

Do wspomnianych wad należy zaliczyć fakt, iż e-kantor nie jest ani bankiem, ani instytucją finansową. Jest to obcy podmiot, a brak jego usankcjonowania niesie ze sobą pewne ryzyko. Kolejną wadą jest obowiązek posiadania rachunku walutowego, co wbrew pozorom nie jest normą zwłaszcza u osób starszych, którym z Internetem delikatnie mówiąc nie po drodze. To właśnie osoby starsze w przedziale – 60-75 lat stanowią najliczniejszą grupę klientów kantorów stacjonarnych. Pozostaje mieć nadzieję, że owa sytuacja ulegnie zmianie, a klienci zminimalizują swe ryzyko oraz koszta.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js