Home Finanse Konto w banku – jak wybrać najlepszą ofertę?
0

Konto w banku – jak wybrać najlepszą ofertę?

Konto w banku – jak wybrać najlepszą ofertę?
0

Posiadanie konta w banku w dzisiejszych czasach to konieczność. Niewiele osób decyduje się na trzymanie oszczędności w domu ze względu na tkwiące w tym niebezpieczeństwo. Poza tym na koncie w banku można nie tylko przechowywać oszczędności, ale również na nich zarabiać. W dobie bankowości internetowej jest to tak proste, jak nigdy wcześniej

Aby założyć konto w banku nie trzeba nawet wychodzić z domu. Jeśli dobrze posługujecie się Internetem zajmie wam to dosłownie od kilku do kilkunastu minut, ale o tym za chwilę.

Banków i ofert kont oszczędnościowych, bo takimi będziemy się tutaj zajmować, jest mnóstwo. Czy wszystkie są tak samo korzystne i opłacalne? Oczywiście, że nie.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i związane z nim opłaty. Część banków oferuje swoim klientom całkowicie darmowe konto oszczędnościowe wymagając spełniania zaledwie kilku warunków, jak na przykład comiesięcznego przelewania pensji lub emerytury na konto oraz pewnego pułapu środków, które wydajemy za pośrednictwem dodanej do konta karty debetowej. Jeśli warunków tych nie spełnimy, grozi nam zapłacenie niewielkiej opłaty za prowadzenie konta, która wynosi od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Niby są to niewielkie kwoty, ale zawsze lepiej zaoszczędzić, niż dać zarobić bankowi.

Przed założeniem konta w banku warto zapoznać się z umową z bankiem, a także z dokumentem, który nazywany jest zwykle jako „tabela prowizji i opłat”. Tam właśnie znajdziemy wszelkie warunki i stawki opłat za poszczególne usługi.

Wspomnieliśmy wcześniej o bankowości internetowej. Dla sceptyków tego rodzaju rozwiązań i tradycjonalistów mamy dobrą wiadomość. Bankowość internetowa jest całkowicie bezpieczna, jeśli oczywiście zachowamy niezbędne środki ostrożności. Nie jest to jednak nic, czego nie musielibyśmy robić zakładając konto w banku tradycyjnym sposobem.

Przy zakładaniu konta przez internet wypełniamy wszystko drogą elektroniczną. W przypadku pytań i wątpliwości banki oferują możliwość kontaktu z infolinią. Po wypełnieniu wniosku, bank wysyła na podany podczas rejestracji adres umowę, którą podpisujemy w obecności kuriera. Jeśli obawiacie się tego, co podpisujecie to pragniemy was uspokoić – na rozwiązanie takiej umowy macie 14 dni. Jest więc czas, by jeszcze raz przejrzeć umowę i porównać ją z tym, co zobaczyliśmy w sieci.

Od momentu potwierdzenia otrzymania umowy przez bank i otrzymania karty debetowej można cieszyć się wszelkimi udogodnieniami, które niesie ze sobą posiadanie konta w banku. To naprawdę prosty sposób na bezpieczne przechowywanie pieniędzy, a także duża możliwość ich pomnożenia.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js