Home Finanse Niekorzystny kredyt
0

Niekorzystny kredyt

Niekorzystny kredyt
0

Pieniądze są naturalną potrzebą każdego człowieka. Służą one do kupowania wszelkich rzeczy, które wydają się być, w danym momencie potrzebne. Niekiedy ludzie zmuszeni są jednak do wzięcia kredytu, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość gotówki. Kilka lat temu doszło jednak do sytuacji, w której kwota, na jaką pożyczka została wzięta była zdecydowanie niższa od tej, którą trzeba spłacać.

Chodzi tutaj o popularne i niezwykle głośne kredyty frankowe. To one są bezpośrednią przyczyną niebagatelnych długów, które stały się efektem gwałtownej zmiany kursu tej waluty.

Pomoc dla frankowiczów

Wiele frankowiczów poszukuje pomocy. Starają się oni znaleźć jakiś sposób na to, aby kwota spłaty została obniżona przez banki. Decydują się więc na pertraktacje z Rządem RP, a także poszukują pomocy u doświadczonych prawników. Adwokaci są bowiem jedynymi osobami, którzy potrafią znaleźć odpowiednie, do tej konkretnej sytuacji, przepisy. Odkrycie błędu, jaki popełnił bank na umowie, co jednocześnie umożliwiłoby podważenie jej ważności, lub przynajmniej możliwość spłaty kredytu po starym kursie, byłoby jedną z lepszych informacji dla każdego posiadacza kredytu frankowego. Pomoc frankowiczom nie jest jednak taka prosta. Banki zabezpieczają się bowiem przed ponoszeniem strat. One również zatrudniają najlepszych prawników do tego, aby stworzyć umowę niepozwalającą na wycofanie się z niej.

Jak poradzić sobie z kredytem?

Wynajęcie dobrego prawnika to jedno z lepszych rozwiązań. Walczyć można bowiem o spłatę kredytu w kwocie, odpowiadającej kursowi franka szwajcarskiego z dnia wzięcia pożyczki. Taka sytuacja pomogłaby frankowiczom w wyjściu z patowej sytuacji, kiedy to mają do zapłaty prawie dwa razy więcej niż powinni. Przy sprzyjającej sytuacji politycznej możliwe jest więc wywalczenie tego rodzaju przywileju. Kredyty frankowe były bowiem bardzo ryzykowne, zwłaszcza w niektórych okresach, co było pomijane przez przedstawicieli banków. Właśnie ten argument daje podstawę do podważenia umowy, która była korzystna dla banku, a bardzo niepewna dla klientów. Prawnicy, znający się na tym temacie z pewnością będą potrafili więc pomóc.