Home Konsument Na czym polega dzierżawa mat wejściowych?
0

Na czym polega dzierżawa mat wejściowych?

Na czym polega dzierżawa mat wejściowych?
0

Czyste podłogi w każdym budynku  to wizytówka właściciela, niezależnie od tego czy jest to sklep, centrum handlowe, bank, przychodnia lekarska czy inny budynek często odwiedzany przez wielu ludzi. Chcemy aby podłogi zawsze były czyste, a przy niesprzyjających warunkach pogodowych niemożliwe byłoby mycie podłogi co chwilę. Dobrym rozwiązaniem są maty wejściowe, o wiele lepsze, niż zwykłe wycieraczki.

Czym są maty wejściowe?

Maty wejściowe są alternatywą dla wycieraczek, świetnie sprawdzają się w miejscach gdzie ruch jest bardziej natężony, ponieważ charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, dużo większą chłonnością, absorbują zarówno wodę jak i brud. Maty dobrej jakości sprawiają także, że w powietrzu unosi się mniej kurzu, a także ograniczają rozwój alergenów wewnątrz maty.

Dlaczego warto wypożyczać maty wejściowe?

Nasze skojarzenia z klasycznymi wycieraczkami nie prowadzą nas do myśli o ich dzierżawieniu lub wypożyczaniu. Zwykle je po prostu kupujemy, a gdy się zużyją wyrzucamy. Jednak maty wejściowe są bardzo wytrzymałe i wymagają odpowiedniego sposobu czyszczenia i konserwacji. Dlatego warto zgłosić się do firmy zajmującej się matami profesjonalnie. Możemy liczyć na to, że mata zostanie dostarczona na odpowiednie miejsce, a gdy wchłonie przewidywaną ilość brudu i przestanie spełniać swoje zadanie zostanie ona wymieniona na czystą matę. Podczas gdy nowa mata zajmuje jej miejsce, ta brudna jest poddawana czyszczeniu i konserwacji, co powinno przebiegać w odpowiednich warunkach, aby nie straciła swoich właściwości. Gdybyśmy chcieli robić to na własną rękę byłoby to uciążliwe, trudne, pracochłonne i wbrew pozorom droższe. Dlatego warto pozostawić to specjalistom.

Jak są serwisowane maty?

Gdy pracownicy firmy odbierają zabrudzone maty, trafiają one do wyspecjalizowanych pralni, gdzie przechodzą kolejne etapy czyszczenia w specjalnym modułach pralniczych. Począwszy od namaczania i prania wstępnego, przez trzykrotne płukanie, pranie właściwe po odwirowywanie nadmiaru wody. Potem są one suszone w specjalnych suszarkach, które nadają im odpowiednie właściwości i wytrząsają resztki kurzu. Ostatni etap przed powrotem maty na swoje miejsce to gruntowna kontrola jakości. Maty, które jej nie przejdą wypadają z obiegu.

Dodatkowe usługi w serwisach mat wejściowych

Niektóre firmy oferują jedynie wypożyczanie, wymianę i czyszczenie mat, ale w innych możemy liczyć także na doradzenie w kwestii wyboru odpowiedniej maty do danego wnętrza. Można nawet zamówić matę, na której będzie widniało logo naszej firmy i nie przejmować się jej wymianą i czyszczeniem.

W jakich miejscach warto pomyśleć o matach wejściowych?

Na ich wykorzystaniu najwięcej mogą skorzystać miejsca, w których nanosi się sporo brudu z uwagi na duży ruch, a  jednocześnie wymagana jest tam czystość zapewniająca zarówno bezpieczeństwo jak też podnosząca estetyczne zalety miejsca. To nie tylko wejścia do budynków, ale także miejsca przed wejściem do wind czy po prostu korytarze lub hole, którymi przechodzą klienci np. w hotelach lub centrach handlowych.

Największe zalety mat wejściowych

Dzięki wynajęciu maty obniżamy koszty utrzymania czystości podłóg. Wzrasta estetyczny walor podłóg, ponadto dzięki temu, że można je rzadziej sprzątać, dłużej zachowują swój dobry wygląd, ponieważ nie są tak często wystawione na kontakt ze środkami czystości i ścieranie przy użyciu mopa czy innego narzędzia tego typu. Dzięki matom znacznie zwiększa się bezpieczeństwo, ponieważ są one antypoślizgowe, ponadto dzięki ich działaniu nie natrafimy na niebezpieczne kałuże po wyjściu poza matę.

Źródło: Matywejsciowe.pl – Dzierżawa i serwis mat

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js