Home Podatki Jak optymalizować podatki?
0

Jak optymalizować podatki?

Jak optymalizować podatki?
0

Wszyscy płacimy podatki od naszych dochodów, niezależnie od rodzaju wykonywanego zawodu. Oczywiście, podatki te mogą się od siebie nieco różnić, ale każdemu podatnikowi zależy przede wszystkim na tym, aby jak najmniej pieniędzy oddawać do kasy państwa. Warto zastanowić się więc nad tym, w jaki sposób można zoptymalizować płacone przez siebie podatki.

Dla niektórych osób jest to temat drażliwy, ponieważ konieczna jest bardzo dobra znajomość prawa. Nie można działać na jego granicy, ponieważ może to grozić poważnymi konsekwencjami. Każdy, kto nie czuje się na siłach, aby samodzielnie optymalizować swoje podatki, powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty, który odpowiednio nim pokieruje.

Dzięki opłacanym przez obywateli podatkom, nasze państwo może funkcjonować, a więc wypłacać emerytury i inne świadczenia, budować drogi i rozwijać infrastrukturę, opłacać całą swoją administrację i dokładać się do unijnego budżetu.

Co warto wiedzieć o podatku dochodowym, aby móc go odpowiednio zoptymalizować?

  • Im większy osiągamy przychód, tym wyższe kwotowo zapłacimy podatki. Oczywiście, więcej środków pozostanie też w naszej kieszeni. Najlepiej nie ukrywać i nie zmniejszać na siłę swoich przychodów.
  • Koszty uzyskania przychodu mają realny wpływ na wysokość dochodu, a to od niego odprowadzamy podatki. Są one więc najistotniejszą kwestią i to koszty te należy optymalizować, aby płacić państwu jak najmniej.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją różne formy opodatkowania w Polsce. Najczęściej zależy nam na tym, aby posiadać umowę o pracę, co wcale nie jest najkorzystniejszą formą. Faktycznie, daje poczucie komfortu i wygody. Osoby pracujące na etacie mogą liczyć na pozorną stałość swojego zatrudnienia. W praktyce jednak okazuje się, że koszty uzyskania przychodu w takiej sytuacji są skrajnie niskie i praktycznie cały nasz przychód podlega w takiej sytuacji opodatkowaniu.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wiele pieniędzy co miesiąc trafia do ZUS oraz innych instytucji. Jako pracownicy etatowi płacą bowiem najwyższe składki i podatki z możliwych. Warto pomyśleć o tym na wstępie i zastanowić się nad tym, czy faktycznie ta forma zatrudnienia jest dla nas odpowiednia.

Więcej o podatkach na stronie: podatki-krakow.com.pl