Home Prawo Adwokat potrzebny od zaraz, czyli gdzie szukać odpowiedniego prawnika?
0

Adwokat potrzebny od zaraz, czyli gdzie szukać odpowiedniego prawnika?

Adwokat potrzebny od zaraz, czyli gdzie szukać odpowiedniego prawnika?
0

Różne problemy przytrafiają się w życiu – czasem do ich rozwiązania potrzebna będzie pomoc prawnika. Jednak wybór tego odpowiedniego, który wygra sprawę, nie jest wcale taki prosty. Przedstawiamy kilka sposobów na rozpoczęcie poszukiwań dobrego adwokata.

1. Zapytaj o polecenie bliskie osoby.

Z pewnością w Twoim najbliższym gronie rodziny i przyjaciół będzie ktoś, kto korzystał już z usług prawnika i będzie w stanie Ci kogoś polecić (lub, jeśli był niezadowolony, odradzić). Warto zatem zapytać ją o opinię, ponieważ będzie szczera. Poza tym bliska osoba ma na uwadze przede wszystkim Twoje dobro.

2. Przeszukaj fora internetowe.

Fora internetowe to prawdziwa skarbnica informacji i opinii na różne tematy – także prawnicze. Dlatego poczytaj, co mają do powiedzenia Internauci na temat poszczególnych kancelarii lub prawników. Pamiętaj, by szukać konkretnych, powiązanych tematycznie wątków, czyli jeśli np. interesuje Cię adwokat w Gliwicach, wpisz takie hasło w wyszukiwarkę forum. Bądź ostrożny podczas weryfikacji opinii – może być tak, że trafiłeś na taką wystawioną przez konkurencję, a nie faktycznego klienta.

3. Zasięgnij opinii w grupach na Facebooku.

Kolejną kopalnią złota, jeśli chodzi i wszelkiego rodzaju informacje o firmach, jest oczywiście Facebook. W tym punkcie jednak nie mówimy o ocenach znajomych czy średniej z liczby gwiazdek na fanpage’u, ale o opiniach osób z grup dyskusyjnych. Zapisz się do takiej, która w nazwie będzie mieć „polecam + region/miasto, które Cię interesuje”. Tam znajdziesz nazwisko odpowiedniego prawnika.

4. Przeprowadź swoje poszukiwania.

Po prostu – wpisz w Google hasło „dobry prawnik + miasto” i zobacz, jak prezentuje się pierwsza strona wyników wyszukiwania. Wejdź na stronę internetową, przeczytaj treści, zapoznaj się z ofertą kancelarii. Potem możesz zadzwonić i dopytać się o szczegóły, których nie ma w witrynie. „Test” możesz przeprowadzić na kilku kancelariach i w ten sposób wyłonić najlepszą. Pamiętaj jednak, że strony www prawników będących na szczycie Google niekoniecznie muszą oznaczać, że są to dobrzy adwokaci – być może mają po prostu świetnych specjalistów od pozycjonowania.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js