Home Biznes Dlaczego kancelaria prawna jest niezbędna każdemu przedsiębiorstwu?
0

Dlaczego kancelaria prawna jest niezbędna każdemu przedsiębiorstwu?

Dlaczego kancelaria prawna jest niezbędna każdemu przedsiębiorstwu?
0

Nie ma wątpliwości, że ani małe, ani duże przedsiębiorstwo nie poradzi sobie bez pomocy prawnej. Niektóre spółki potrzebują stałej obsługi prawnej firm, inne korzystają z usług prawników sporadycznie. Każdy przedsiębiorca musi jednak mieć możliwość pilnego skonsultowania się z prawnikiem.

Niezbędna pomoc

W niektórych sytuacjach pomoc prawnika jest przedsiębiorcy niezbędna. Chodzi tutaj zarówno o nagłe sytuacje oraz nieprzewidziane problemy jak i o sprawy codzienne. Na pewno do spraw codziennych w większości firm należy podpisywanie, jak i konstruowanie umów. Żaden rozsądny przedsiębiorca nie zdecyduje się na podpisanie umowy, jeśli nie została ona wcześniej sprawdzona przez prawnika.

Rzecz w tym, aby prawnik ocenił, czy na przykład umowa nie zawiera jakiś ukrytych zobowiązań. Ponadto, obsługujący firmę prawnik powinien również sprawdzić, czy umowa jest spójna i jednoznaczna. Dwuznaczności w umowach prowadzą bowiem do nieporozumień, których można uniknąć.

Koszty obsługi prawnej firm

Jak każda usługa, również obsługa prawna firm kosztuje. Jednakże, nie muszą to być wcale koszty, które rujnują finanse przedsiębiorstwa. Nie sposób wskazać jednak dokładne kwot, jakie płaci się kancelariom. Po pierwsze są one zwykle objęte tajemnicą. po drugie natomiast, są tak różnorodne i zależne od tak wielu czynników, iż nawet oszacowanie średnich kosztów nic by nie dało.

Przede wszystkim, istotne jest jak wiele usług jest zawartych w umowie dotyczącej obsługi prawnej firm. Można bowiem podpisać umowę, która wyszczególnia, w czym pomaga kancelaria. Lepsze wydają się być jednak umowy współpracy, w ramach której klient może korzystać z usług kancelarii bez ograniczeń. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ta druga opcja jest zdecydowanie kosztowniejsza.

Znajomość dziedzin prawa

Z całą pewnością, kancelarie prawne, które na co dzień pomagają firmom są wyjątkowe. Rzecz w tym, że żadne inne kancelarie nie działają tak kompleksowo. Firmy bowiem mogą potrzebować pomocy w dziedzinie każdego rodzaju prawa. W wielu przedsiębiorstwach, każdego dnia potrzebni są specjaliści od prawa cywilnego, nie rzadziej pojawiają się problemy w dziedzinie prawa gospodarczego. Ponadto, niezbędna jest tez fachowa wiedza prawników co do prawa pracy. Dobrze jest ponadto, jeśli mają również pojęcie o prawie karnym.

Nie ma więc wątpliwości, że jedna osoba zatrudniona na stanowisku prawnika nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć. Obsługa prawna firm, nawet w małych przedsiębiorstwach, powinna być prowadzona przez kilku prawników o odmiennych specjalnościach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC – obsługa prawna firm

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js