Home Konsument Porady prawne i pomoc adwokata
0

Porady prawne i pomoc adwokata

Porady prawne i pomoc adwokata
0

Usługi prawne to wszelkiego rodzaju doradztwo i reprezentowanie w sprawach sądowych i pozasądowych, związanych z prawem.

Zakres regulacji prawnych i spraw sądowych związanych z tymi regulacjami jest bardzo rozmaity. Zaczynając od postępowania w sprawach cywilnych i karnych, po postępowania administracyjno-sądowe i egzekucyjne.

Posiłkowanie się stron pomocą kancelarii adwokackiej to czasami jedyny sposób, by podołać sprawie i by wyjść z niej korzystnie. Dobra kancelaria prawna zrzesza przygotowanych i doświadczonych prawników, którzy godnie i skutecznie reprezentują klienta w sądzie, w organach administracyjnych czy podczas dokonywania transakcji biznesowych.

Adwokat.

Każdy adwokat, aby móc wykonywać swój zawód, musi ukończyć wyższe studia na kierunku prawniczym i zrealizować praktykę w adwokaturze zakończoną egzaminem adwokackim. Po tym trzyletnim szkoleniu pod okiem patrona, adwokat ma wystarczającą wiedzę i umiejętności, aby samodzielnie wykonywać swój zawód.

Pomoc kancelarii prawnej dotyczy nie tylko spraw sądowych, ale może odnosić się do wszystkich kwestii związanych z prawem. Często ludzie potrzebują zwykłej pomocy związanej ze zredagowaniem jakiegoś pisma urzędowego. 1 stycznia 2016 roku weszła w Polsce ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W ramach tej ustawy obywatele mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną w ramach działających w powiatach punktach poradnictwa prawnego.

Powierzenie adwokatowi reprezentacji w sądzie wiąże się zazwyczaj z wynagrodzeniem dla takiego adwokata. W niektórych przypadkach można ubiegać się o pomoc z urzędu, jednak trzeba tu przedstawić i udokumentować swoją trudną sytuację finansową.

Koszt adwokata zależny jest w głównej mierze od rodzaju sprawy i stopnia jej zawiłości. Dla ułatwienia Ministerstwo Sprawiedliwości skonstruowało minimalne stawki dla każdego rodzaju sprawy. Jest to szczególnie pomocne do wyceny przez sąd pracy adwokata z urzędu. Każda kancelaria adwokacka posiada swój cennik usług, który zależy też oczywiście od jej renomy i często skuteczności zatrudnionych adwokatów. Stawka za daną sprawę określana jest indywidualnie po zapoznaniu się prawnika z konkretną sytuacją. Rozbieżność może być bardzo duża, gdyż każda sprawa to inny zestaw zadań.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js