Home Prawo Sprawa o alimenty – czy warto skorzystać z pomocy prawnika?

Sprawa o alimenty – czy warto skorzystać z pomocy prawnika?

Sprawa o alimenty – czy warto skorzystać z pomocy prawnika?
0

Alimenty są coraz częściej przedmiotem rozpraw sądowych. Jak pokazują statystyki, nie brakuje osób decydujących się na śluby. Coraz częściej występują również rozwody. Nierzadko do niedawna ludzie tworzący kochający się związek teraz kompletnie nie potrafią porozumieć się – i to na wielu płaszczyznach.

Także w kwestii finansowej. Wydaje się, że sprawy alimentacyjne wymagają pomocy prawnika. Dlaczego istotnie warto zdecydować się na takiego fachowca? Kiedy radca prawny rzeczywiście pomoże?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że przeciętny Kowalski nie lubi wizyt w sądach. Z niczym dobrym się to przecież nie wiąże, prawda? Nie inaczej jest biorąc pod uwagę sprawy alimentacyjne. Chcecie, aby to wszystko przebiegało bez Waszego udziału? Jeśli wybierzecie takiego fachowca, jak radca prawny i ustanowicie go pełnomocnikiem, to najprawdopodobniej będziecie musieli być obecni na sali tylko jeden raz. Wtedy Sąd będzie przesłuchiwał Was jako jedną ze stron procesu. Dobry radca prawny to oszczędność nie tylko czasu. Być może przede wszystkim chodzi o oszczędność zdrowia, własnych nerwów itp. Bardzo dużo osób wychodzi z takiego właśnie założenia.

Fachowy radca prawny, którego specjalnością są sprawy alimentacyjne, wie, jakie instrumenty procesowe wykorzystać, aby chronić interesy własnego Klienta. Często jest tak, że przeciwna strona chce pokazać, iż na przykład nie ma z czego płacić alimentów… Osoby, które nie korzystają z pomocy ludzi – z branży prawniczej – nie wiedzą, jak należy działać na sali sądowej. Pamiętajcie, że przekrzykiwanie itd. do niczego nie prowadzi. Liczy się odpowiednia postawa, właściwe argumenty, używanie odpowiednich słów. Nawet osoby z branży prawniczej potwierdzają, że niekiedy główny rozjemca zachowuje się niczym robot. Przedstawiciel sądu odkłada emocje na bok. Postępuje zgodnie z procedurami. Dobry radca prawny wie, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Zwykła osoba nie ma o tym tak naprawdę bladego pojęcia.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale alimenty mogą być płacone jeszcze przed prawomocnym wyrokiem Sądu. Istotna jest tutaj rola takiego specjalisty, jak radca prawny. Ten fachowiec jest bowiem w stanie właściwie uzasadnić wniosek o zabezpieczenie alimentów. W przypadku wygranej sprawy Klient może domagać się też zwrotu kosztów od drugiej strony.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js