Home Konsument Sprzedaż rękodzieła w internecie – czy jest legalna?
0

Sprzedaż rękodzieła w internecie – czy jest legalna?

Sprzedaż rękodzieła w internecie – czy jest legalna?
0

Sprzedaż rękodzieła w internecie w sposób ciągły i zorganizowany wymaga założenia działalności gospodarczej. To doskonały sposób na na legalne uzyskiwanie dochodów ze sprzedaży własnych produktów. Jeśli wystawiamy rękodzieło bez działalności gospodarczej, narażeni jesteśmy na kontrolę, która może wystawić nam mandat, bądź w skrajnych przypadkach postawić zarzuty.

Sprzedaż rękodzieła w internecie może być dochodowym biznesem. Wysokiej klasy produkty, odpowiednia prezentacja i reklama to klucz do osiągnięcia sukcesu.

Sklep internetowy

Jeśli założyliśmy już działalność gospodarczą, to najlepszym miejscem na sprzedaż rękodzieła będzie nasz własny sklep internetowy. Założenie i prowadzenie go jest bardzo proste. Wystarczy wykupić domenę i hosting (najlepiej od dużych operatorów usług internetowych typu www.kylos.pl). Stworzenie e-sklepu można zlecić firmie projektującej strony internetowe, ale też samemu wykupić oprogramowanie pod jego budowę (np. Prestashop, Shoper lub Magneto). Własny sklep daje wiele wolności. To od nas zależy, w jaki sposób prezentujemy rękodzieło, jakie udostępniamy sposoby wysyłki, płatności i kontaktu. Jest to jednak też najkosztowniejsze rozwiązanie. Uruchomienie sklepu internetowego ze wszystkimi opłatami to koszt od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych.

Sprzedaż za pośrednictwem platforma

Dużo tańszą, choć również wymagającą założenia działalności gospodarczej, jest sprzedaż poprzez platformy aukcyjne typu DaWanda lub Allegro. Nie trzeba w takim przypadku martwić się o wykupienie hostingu, domeny, oprogramowania sklepu bądź też wsparcia technicznego. Takie platformy w zamian za opłatę prowizyjną od transakcji, oferują możliwość stworzenia wirtualnego sklepu. Często wyposażone są w kreatory aukcyjne, dzięki którym w łatwy sposób, za pomocą kliku kliknięć, można wystawić przedmiot na sprzedaż. Zapewniają one też pełne wsparcie techniczne oraz prawne.

Inkubatory Przedsiębiorczości

Choć sprzedaż rękodzieła wymaga praktycznie w każdym wypadku założenia działalności gospodarczej, to jednak jest pewien legalny sposób na ominięcie tego. Dzięki Inkubatorom Przedsiębiorczości można poprowadzić firmę na próbę, nie płacąc ZUS-u. W tej sytuacji IP użycza nam swojej osobowości prawnej i prowadzi za nas księgowość, odprowadza podatek dochodowy oraz wystawia faktury. Minusem takiego rozwiązania jest brak ubezpieczenia, ponieważ pieniądze wypłacane są na podstawie umowy o dzieło bądź zlecenie.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js