Home Prawo Szkolenia z zakresu prawa celnego i obrotu międzynarodowego
0

Szkolenia z zakresu prawa celnego i obrotu międzynarodowego

Szkolenia z zakresu prawa celnego i obrotu międzynarodowego
0

Prawo celne wraz z obrotem międzynarodowym to dziedzina wymagająca śledzenia wciąż pojawiających się zmian w prawie. Aby mieć pełną wiedzę na ten temat konieczne jest również poznawanie pewnych rozwiązań praktycznych. Najlepszą drogą do bycia ekspertem w tej dziedzinie jest uczestnictwo w odpowiednich szkoleniach.

Trudna dziedzina

Prawo celne i obrót międzynarodowy dla wielu mogą wydać się dziedziną skomplikowaną. Ci, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat, muszą zgłębiać tajniki skutecznego handlu zagranicznego i poznać obowiązujące przepisy prawa dotyczące obrotu towarowego, przewozu drogowego towarów niebezpiecznych oraz dochodzenia roszczeń reklamacyjnych w transporcie. Tego wszystkiego można się dowiedzieć na warsztatach i szkoleniach przeprowadzanych w ośrodkach szkoleń, m.in. w Ośrodku Szkoleń i Informacji EFFECT w Gliwicach.

Przykładowe szkolenia

W firmach specjalizujących się w przeprowadzaniu rożnego typu szkoleń dla firm możemy znaleźć różnego rodzaju szkolenia z zakresu prawa celnego i obrotu międzynarodowego. W bogatej ofercie szkoleń z tej dziedziny Ośrodka EFFECT w Gliwicach, znajdują się m.in.

  • Umowy w obrocie gospodarczym – celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z kwestiami zawierania i pisania umów dotyczących współpracy z kontrahentami (zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi). Ponadto, na szkoleniu można zdobyć wiedzę na temat ustalania treści umów oraz zabezpieczania interesów swojej firmy poprzez odpowiednie ich formułowanie, a także na temat wychwytywania w umowach potencjalnych zagrożeń. Co więcej, uczestnicy tego szkolenia uzyskają wiedzę na temat praw i obowiązków kontrahentów w obrocie gospodarczym oraz skutecznych sposobów ich egzekwowania.
  • Zaawansowane techniki negocjacji w zakupach – szkolenie to skierowane jest do osób w codziennej pracy poddawanych manipulacjom ze strony handlowców, chcących poznać tajniki manipulacyjne, by móc obronić się przed nimi w przyszłości. Uczestnicy nauczą się rozpoznawania i reagowania na techniki presji, które często stosowane są przez negocjatorów, w tym jak przejmować kontrolę i budować siłę podczas prowadzenia negocjacji, jak radzić sobie z nielojalnością i groźbami dostawców oraz jak skutecznie wykorzystać techniki wywierania wpływu w negocjacjach.

To tylko dwa z wielu szkoleń z prawa celnego i obrotu międzynarodowego, które można znaleźć w Ośrodku Szkoleń i Informacji EFFECT. Warto systematycznie zaglądać na jego stronę internetową i być na bieżąco z aktualną ofertą.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js