Home Konsument Jak wybrać adwokata do sprawy rozwodowej?

Jak wybrać adwokata do sprawy rozwodowej?

Jak wybrać adwokata do sprawy rozwodowej?
0

Decyzja o rozstaniu z małżonkiem nigdy nie jest łatwa, jednak przeważnie jest niezbędna do tego, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Jednym z bardziej dramatycznych wydarzeń może się okazać sama rozprawa w sądzie, szczególnie jeśli małżonkowie nie są ze sobą zgodni w kwestii podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Jednak bez względu na prognozy, zawsze warto zatrudnić adwokata, który będzie zajmie się prowadzeniem naszej sprawy.

Nieoceniona pomoc specjalisty

Prawnik, którego główną specjalizacją są sprawy rozwodowe doskonale wie w jaki sposób przygotować swoich klientów do zbliżającej się rozprawy. Nie tylko zbierze on w naszym imieniu wszelkie dowody przemawiające na naszą korzyść, ale też wyręczy nas przed zeznawaniem, wypowiadając się na sali w naszym imieniu. Wbrew pozorom takie rozwiązanie jest bardzo dobre, nieraz dochodziło bowiem do sytuacji, kiedy przyszły rozwodnik osobiście zabierał głos i zaszkodził swojej sprawie. Szczególnie drażliwe bywają sprawy alimentacyjne, w ich trakcie często odbywają się prawdziwe batalie sądowe, dlatego wykwalifikowany adwokat będzie tutaj niezbędny. Małżonkowie często nie są zgodni co do tego, kto ma zajmować się dziećmi, sędzia w takiej sytuacji kieruje się dobrem ich pociech. Ze względu na to, że to kobiety przeważnie lepiej się orientują w codziennych obowiązkach dziecka, znają jego znajomych i rozkład zajęć, to właśnie one zyskują prawo do opieki. W tej sytuacji ojciec zmuszony jest płacić alimenty, które ustala sędzia, w oparciu o materiał dowodowy zebrany przez prawnika.

Warto pamiętać, że nie każda kancelaria adwokacka zajmuje się prawem rodzinnym, dlatego poszukując odpowiedniego reprezentanta warto mieć to na uwadze. Przed zaangażowaniem prawnika należy dokładnie przyjrzeć się jego doświadczeniu, szczególnie w przypadku kiedy czeka nas ciężka batalia sądowa. Można zawsze poszukać wśród znajomych, rozwody są w Polsce bardzo powszechne, dlatego istnieje duża szansa na to, że ktoś z przyjaciół nam kogoś poleci. W przypadku, kiedy małżeństwo trwało krótko, sytuacja majątkowa jest klarowna a potomstwa wspólnego niema, wówczas jakikolwiek prawnik będzie dla nas odpowiedni, musi mieć tylko doświadczenie w prawie rodzinnym.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js