Home Wiadomości Co robić, gdy woda dostanie się pod posadzkę?
0

Co robić, gdy woda dostanie się pod posadzkę?

Co robić, gdy woda dostanie się pod posadzkę?
0

Niestety niejedna osoba doświadczyła tej nieprzyjemności, jaką jest zalanie mieszkania. Zazwyczaj każde zalanie dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu powoduje oczywiście określone konsekwencje i szkody, które trzeba będzie naprawić, jak również ponieść w związku z tym mniejsze bądź większe koszty. O ile samo zalanie jest pierwszym i można powiedzieć nie najgorszym etapem całej uciążliwej sytuacji, o tyle drugi jego etap, czyli moment dostania się wody pod posadzkę staje się prawdziwym kłopotem. Co zatem robić w takiej sytuacji? Od czego zacząć? Na czym się skupić? Sprawdźmy.

Przede wszystkim zlikwidowanie przyczyny zalania

Kiedy pomieszczenie zostanie zalane wodą, a ta zacznie dostawać się także pod posadzkę, po jej wstępnym pozbyciu się, w pierwszej kolejności zawsze należy zlikwidować całkowicie przyczynę całej sytuacji. Jest szczególnie ważne, aby zrobić to zanim rozpocznie się osuszanie podposadzkowe, ponieważ nienaprawiona usterka może ponownie narobić szkód i cały poprzedni wysiłek po prostu pójdzie na marne. Najpierw więc usuńmy wszystkie przyczyny, z powodu których woda wydostała się na podłogę łazienki czy innego pomieszczenia.

Następnie skorzystanie z profesjonalnej pomocy

Dopiero, kiedy zlikwidujemy przyczynę domowej powodzi, powinniśmy w pełni skupić się na osuszaniu zalanej powierzchni. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie prac w ręce wykwalifikowanych profesjonalistów.  Firmy zajmujące się tego typu usługami oferują osuszanie posadzki po zalaniu na najwyższym poziomie. Co więcej posiadają specjalistyczny sprzęt i urządzenia przeznaczone do takich właśnie zadań. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że nasz dom bądź mieszkanie zostało dobrze osuszone, zabezpieczone i że ryzyko powstania na przykład pleśni czy szkodliwych grzybów i innych drobnoustrojów zostanie zminimalizowane praktycznie do zera. W trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców wybór profesjonalnej ekipy wydaje się być prawdziwie rozsądny.

Później profilaktyka na przyszłość

Trzeba też zaznaczyć, że likwidacja przyczyny zalania czy osuszanie podłogi przez fachowców to jednak nie wszystko. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku też profilaktyka. Powinniśmy zadbać o to, aby w przyszłości sytuacja tego rodzaju nigdy już nie miała miejsca. Trzecim krokiem po zalaniu jest zatem zapobieganie. Co konkretnie można zrobić, by uniknąć ponownej, niemiłej niespodzianki? Na pewno warto sprawdzić rury w danym pomieszczeniu oraz szczelność wszelkich uszczelek i innych elementów. Dobrze jest też zakręcać zawór wody, kiedy wyjeżdża się na dłużej i nasze mieszkanie pozostaje bez opieki. Te dwie kwestie to priorytet w profilaktyce przeciw zalaniu.

Jak zaznaczono, nasze zachowanie po zalaniu pomieszczenia wodą i wtargnięciu wody pod posadzkę najlepiej realizować w trzech krokach. To pozwoli na usystematyzowane działanie oraz prawidłowe osuszenie powierzchni, jak również zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js