Home Biznes W Polsce rośnie liczba włamań i kradzieży – jak chronić swoją posesję?
0

W Polsce rośnie liczba włamań i kradzieży – jak chronić swoją posesję?

W Polsce rośnie liczba włamań i kradzieży – jak chronić swoją posesję?
0

W ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby włamań oraz kradzieży do prywatnych domów. W związku z tym coraz więcej osób rozgląda się za najskuteczniejszymi metodami ochrony swoich posesji, niezależnie od tego, czy mowa o domku jednorodzinnym, domu w zabudowie bliźniaczej czy całorocznym domku letniskowym. Jakie metody są zatem najbardziej efektywne? W co warto zainwestować, by posiadłość była absolutnie zabezpieczona, a ryzyko ewentualne włamania lub kradzieży definitywnie zminimalizowane? Warto przyjrzeć się trzem fundamentalnym rozwiązaniom.

Monitoring – posesja pod kontrolą

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestię monitoringu, dzięki któremu możemy mieć swoją posiadłość pod kontrolą. Zamontowanie systemu monitorującego otoczenie naszego domu to jedna z najbardziej skutecznych form jego ochrony przed włamywaczami i złodziejami. Choć nie jest to mały wydatek, warto jednak w niego zainwestować, ponieważ spełnia on podwójną funkcję. Z jednej strony informacja umieszczona na posesji o tym, że obiekt jest monitorowany, jak również umieszczone na widoku kamery z góry odstraszają potencjalnych włamywaczy, stąd szanse kradzieży bądź dewastacji naszego mienia zdecydowanie maleją. Z drugiej strony gdyby monitoring nie spełnił tej pierwszej, odstraszającej funkcji, z pewnością spełni drugą, a mianowicie pozwoli sprawdzić szczegóły przestępstwa. Dzięki temu wzrasta prawdopodobieństwo, że organy ścigania ustalą sprawców, a ci w efekcie poniosą konsekwencje i zapłacą za poniesione przez nas straty.

Czujniki ruchu – innowacja i bezpieczeństwo

Poruszając temat zabezpieczenia posesji przed osobami trzecimi, nie sposób pominąć tego innowacyjnego sposobu ochrony, jakim jest montaż czujników ruchu UbiBot. Tego rodzaju sprzęt to nowoczesna i  niezwykle efektywna metoda w walce o nasze poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że nasz dom i jego otoczenie są pod regularnym nadzorem. W przypadku pojawienia się na posesji włamywaczy, takie czujniki ruchu pozwalają na wyjątkowo szybką reakcję. Dzieje się to za sprawą natychmiastowego wysłania informacji na specjalną platformę, która na podstawie określonych zasad powiadamia użytkownika o sytuacji alarmowej, czyli pojawieniu się jakiejś obcej osoby na danej działce lub w domu. Powiadomienia mogą przychodzić na smartfon, przez e-mail lub SMS, a zasięg czujników jest duży, bo aż do 12 m oraz obejmuje szeroki kąt detekcji, tj. 40 stopni pionowo oraz 105 stopni poziomo. Czujniki wyposażone są też w moduły bezprzewodowe, a niektóre w gniazdo Ethernet/LAN i można je zasilać za pomocą technologii Power-over-Ethernet. Należy zaznaczyć, że to rozwiązanie cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród wielu właścicieli różnorodnych posesji. Jest sprawdzonym i profesjonalnym sposobem w profilaktyce włamań oraz kradzieży.

Lokalna społeczność – od lat niezawodna

Nie wolno też zapomnieć o jednym z najstarszych, ale wciąż często sprawdzających się sposobów na ochronę domu i jego otoczenia. Mowa tutaj o lokalnej społeczności, a dokładnie wzajemnym sąsiedzkim zaufaniu i pomocy. Jeśli mamy wokół naszej posesji sąsiadów, którym możemy bezwzględnie zaufać, warto wyposażyć ich w podstawową wiedzę dotyczącą na przykład naszych regularnych godzin pracy lub dni, w których jesteśmy nieobecni, bo wyjeżdżamy w delegację służbową, do rodziny czy w jakimkolwiek innym celu. W razie włamania, taka wiedza sąsiadów może okazać się bezcenna, ponieważ przyuważenie przez nich zapalonych świateł, otwartej bramy czy uchylonych okien w naszej posiadłości będzie bodźcem do szybkiego zgłoszenia sytuacji. To bardzo proste, od dawna stosowane rozwiązanie, ale wciąż skuteczne.

Jak widać, te trzy podstawowe sposoby na ochronę naszej posesji przed włamywaczami i złodziejami mogą niezwykle efektywne. Warto zastanowić się, który z nich najbardziej nam odpowiada i samemu zdecydować. Pamiętajmy przy tym jednak, że połączenie wszystkich trzech rozwiązań bez wątpienia da najlepsze efekty, ponieważ kompleksowa ochrona jest najlepsza.

źródło: omnic.pl – rejestratory temperatury

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js