Home Wiadomości Zakup mieszkania z rynku wtórnego – jak przygotować się do remontu?
0

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – jak przygotować się do remontu?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – jak przygotować się do remontu?
0

Większość z nas dąży do tego, by na pewnym etapie swojego życia nabyć własne lokum. Może to być mieszkanie lub dom. Obecne stopy procentowe są dość korzystne dla zaciągnięcia kredytu hipotecznego, przykładowo na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Mieszkanie takie możemy zakupić w stanie do remontu lub wykończone, zależnie od posiadanych środków finansowych i dostępności odpowiednich ofert na rynku nieruchomości.

Kupić wyremontowane mieszkanie czy remontować samemu?

Jeżeli mieszkamy w miejscowości, gdzie jest bogata oferta mieszkań na rynku wtórnym, możemy się zastanowić, co jest dla nas lepsze. Mieszkanie wyremontowane w odpowiednim standardzie, pozwoli nam na praktycznie natychmiastowe wprowadzenie się i zamieszkanie, jednak jego cena może być dużo wyższa niż przy zakupie mieszkania do remontu. Jeżeli mamy możliwości przeprowadzenia samodzielnych prac lub mamy sprawdzoną i niedrogą ekipę, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie mieszkania do kapitalnego remontu. W takim wypadku, najlepiej, aby nabyć mieszkanie opróżnione przez poprzednich właścicieli. Dzięki temu zaoszczędzimy na usuwaniu starych mebli, płytek, podłóg i innych okładzin.

Mieszkanie kupione i co dalej?

Jeżeli zakupiliśmy mieszkanie do remontu zlokalizowane z kilkudziesięcioletnim budownictwie, to w pierwszej kolejności musimy sprawdzić poziomy i piony naszych pomieszczeń. W większości przypadków, ściany będą krzywe a pomieszczenia nie będą miały odpowiednich kątów. Z pomocą przyjdą nam tutaj płyty gips-karton. W tym momencie potrzebujemy wkrętów do regipsów, odpowiednią ilość płyt i stelaży, aby wyrównać wszystkie pomieszczenia, podwiesić sufity i przygotować do kładzenia gładzi, płytek ceramicznych i paneli. Tego typu rozwiązania są najprostsze i przy odrobinie zdolności manualnych, możemy wykonać większość prac samodzielnie. Należy pamiętać, iż wkręty do regipsów mają specjalną budowę i różnią się od tych do drewna lub metalu. Aby nie utrudniać sobie pracy, wszelkie niejasności, najlepiej jest wyjaśniać na etapie zakupów w sklepach budowlanych, gdzie możemy liczyć na fachową radę od doświadczonych doradców.

Ostateczne wykończenie mieszkania

Gdy już wszystkie płyty zostały położone, a ostatnie wkręty do regipsów dokręcone, warto jest sprawdzić równość posadzki i w razie potrzeby, dokonać niezbędnych napraw lub po prostu użyć wylewki samopoziomującej. Jest to dość proste rozwiązanie i nie wymaga większej wiedzy fachowej, a przygotowane w ten sposób podłoże pozwoli na łatwe i szybkie położenie paneli podłogowych, gresów lub terakot. Na koniec na wszystkie ściany przeznaczone do malowania, nanosimy gładzie szpachlowe, a na inne kładziemy wybrane okładziny.

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego w stanie do kapitalnego remontu. potrzebujemy dość dużo czasu na jego wyremontowanie i doprowadzenie do stanu użyteczności. Jednak dzięki temu możemy zaoszczędzić znaczną część gotówki, szczególnie w przypadku, gdy jakieś prace wykonamy samodzielnie. Dodatkowo będziemy mogli wszystko przygotować według własnego uznania i gustu, tak aby żyło się nam wygodniej.

źródło: azmet.com.pl – śruby ciesielskie

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js